Zauważyłeś, ze Twój zespół nie działa z takim zapałem, jak jeszcze jakiś czas temu.

Czy stoi za tym gorsza atmosfera? Czy wyniki można poprawić? Od czego to zależy? Próbowałeś już wszystkiego – motywacji, perswazji, nawet nacisku…. A może powodem jest konflikt?

Jeśli zespół wyraża chęć zmiany sytuacji, rozwiązaniem może być Team Coaching (coaching zespołowy). Porozmawiajmy o tym, co możesz zrobić,  żeby poprowadzić zespół do zmiany jako jego lider.

Przebieg i czas trwania procesu zależy od:

  • etapu rozwoju zespołu,
  • kontekstu i celów biznesowych,
  • kultury organizacji.

Zawsze jednak dotyczy dwóch wymiarów funkcjonowania zespołu:

  • produktywności (rozumianej jako zdolność do uzyskania wyniku pracy w danym czasie)
  • relacji i nastawienia we wzajemnej współpracy.

Skuteczność tej metody pracy, podobnie jak coachingu indywidualnego, wynika z precyzyjnego dopasowania sposobu działania coacha do specyfiki i celów Klienta / Zespołu. Wykorzystuje podejście systemowe, bazuje na nowoczesnej wiedzy z zakresu zarządzania i psychologicznych aspektów funkcjonowania człowieka w grupie.

Pracę z uczestnikami naszych szkoleń projektujemy zgodnie z Cyklem Eksperymentalnego Uczenia się Davida A. Kolba,  stwarzając okazję do poznawania  również w praktyce nowych obszarów wiedzy, do nowych doświadczeń.  W takcie pracy dbamy o przestrzeń do osobistej refleksji i dobrą atmosferę.

Program szkolenia każdorazowo dopasowujemy do specyfiki i oczekiwań Klienta. Opieramy się na szczegółowej analizie potrzeb. Zajęcia prowadzimy metodą warsztatową. Ćwiczenia piszemy samodzielnie, dopasowując je do sytuacji w grupie. W program warsztatowy włączamy aspekt związany z wartościami firmy i dbałością o jej wizerunek.